TERASŲ ĮRENGIMAS

Lauko terasos sparčiai populiarėja Lietuvoje. Visai nenuostabu, nes juk tai ideali vieta leisti laiką lauke bet kokiu oru.

Lauko terasa nėra sudėtingas statinys, tačiau yra niuansų, kuriuos žino tik profesionalūs, patirtį turintys darbininkai. Statant terasą svarbus ne tik estetinis vaizdas, bet svarbi yra nematoma jos dalis — ant ko terasa statoma, kuo tvirtinama.

Atsakingai statant lauko terasą ne tik užtikrinama konstrukcijos kokybė ir ilgaamžiškumas, bet ir sutaupoma laiko ir net išlaidų.

Prieš pradedant statyti terasą, visų pirmą, reikia nuspręsti, kurioje namo pusėje ji stovės bei kokio dydžio ir formos ji bus.

Specialistų nuomone, tinkamiausia vieta lauko terasai — pietrytinė, pietinė arba pietvakarinė namo pusė. Viskas priklauso nuo to, ar norima, kad ją šildytų ryto, vidurdienio ar pavakario saulė. Jei norite pasislėpti nuo saulės spindulių kaitros — puikiai tiks šiaurinė namo pusė.  

Visgi, pats svarbiausias kriterijus, nulemiantis lauko terasos kokybę ir ilgaamžiškumą — lentų pasirinkimas.

MEDŽIAGOS 

Terasos konstrukcijoms naudojamas medis, plastikas arba aliuminis. Dažniausiai terasos pagrindui yra naudojamos medinės lentos, kurios suteikia jaukumo ir šilumos. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad medis reikalauja daugiau priežiūros ir ateityje gali pakeisti spalvą.

Jei visgi nusprendėte įsirengti medinę terasą, būtinai atsižvelkite į tai, jog medis turi būti specialiai apdorotas ir pasidomėkite, kokiai atsparumo klasei priklauso. Nuo atsparumo klasės priklausys, ar terasa bus ilgaamžė, ar atsilaikys prieš kenksmingus aplinkos veiksnius.

Terasoms statyti naudojamas ir medžio-plastiko kompozito lentos, kartais vadinamos sutrumpintu anglišku pavadinimu WPC (ang. wood-plastic composite). Minėtosios gaminamos iš natūralaus medžio pluošto ir polimero mišinio. Jos atsparesnės nei medinės lentelės, o ir išvaizda mažai kuo skiriasi.

Lauko terasos įstiklinimas, uždengimas plėvele arba polikarbonatu — idealus pasirinkimas norintiems leisti laiką lauke ištisus metus.

Baltic Empire specialistai, atsižvelgdami į Jūsų poreikius, pastatys, įrengs ir sumontuos lauko terasą.

Jei turite klausimų, susijusių su terasomis ir jų montavimu — kreipkitės jau dabar!